قبل از هر چیز شما کاربران عزیز باید بدانید که مبلمان صرفا به مبل محدود نمی شود و شامل تمامی میز ها، کمد ها، بوفه ها، کشو، دراور ها و سایر موارد است که همگی این موارد در معنی مبلمان می گنجند. اما این قطعات که در ابتدا عمدتا چوبی بودند در اوایل قرن ۱۵ میلادی به خوبی شناسایی شدند و کم کم کنده کاری روی چوب هایی که در منزل استفاده می شد به صورت ابتدایی نمودار شدند و تا به امروز در حال پیشرفت و تغییر بوده اند.

انواع مبلمان
به صورت بسیار کلی مبلمان ها به دو دسته راحتی و استیل طبقه بندی می شوند

مبلمان استیل: این دسته از مبلمان شامل مبل هایی می شود که قسمت عمده آن را چوب تشکیل داده است و معمولا با تراش ها و برش هایی تزئینی که بر روی آنها خلق می شود قیمت های بالایی را نیز به همراه خود دارند. معمولا کنده کاری ها بر روی تاج، دسته ها و همچنین پایه ها خود نمایی می کنند. چوب به کار رفته در مبلمان های استیل معمولاگردو و راش است و از کیفیت و استحکام بالایی بهره میبرند. قیمت این دسته به مراتب بالا تر است

مبلمان راحتی :این دسته از مبلمان قسمت اعظم تشکیل دهنده آن ها پارچه است، همانطور که از اسمشان مشخص است مصرف عمومی تری دارند و برعکس مبلمان های استیل مدت رمان بیشتری را به راحتی بر روی آن ها می توانید سپری کنید. معمولا چوب به کار رفته در این مبلمان به سبب اینکه اکثرا مشخص نیستند و در زیر کار هستند از چوب های الواری و یا همان چوب های سفید است. قیمت این دسته از مبل ها نسبتا ارزان تر از استیل هستند.

 


تگ ها: مبل راحتی مبل کلاسیک – مبل ملایر